צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

תיקון גירים למשאיות/ אוטובוסים/ מיניבוסים

תיקון גירים שונים לכלי רכב כבדים

ישנם סוגים רבים של גירים, ולכן שאלה נפוצה שנשאלת היא האם הם זקוקים לתיקון גירים נפרד. במאמר הבא נדון בהבדלים השונים בין גירים שונים בתיקונם ובשיפוצם

ישנם סוגים רבים של גירים ואפשר ממש ללכת לאיבוד. היום נדון בסוגי הגירים השונים, והאם בשל השוני שלהם, הם זקוקים לתיקון גירים שונה.

לכל גיר – פונקציה משלו 

אנשים מעדיפים סוגי גירים שונים כיוון שכל גיר משמש פונקציה שונה. ישנו הגיר האוטומטי, שלא מערב את הנהג כלל בהעברת ההילוכים. גיר זה מחליף את ההילוכים ממש בהתאם לפעולה שהמנוע עושה, אם תאמצי את המנוע, הוא ימשוך את ההילוך. 

גיר רובוטי לעיתים נשמע לכולנו פשוט יותר – כיוון שבמקום שבעל הרכב ימשוך את ההילוך, בגיר הרובוטי ישנו בעצם רובוט מובנה שמחליף את ההילוכים בעצמו במקום הנהג. כלומר, הוא בעצם לוחץ על הקלאץ' ומעביר הילוך ברכב. 

ישנו גם גיר מפירוק – כשזה בעצם גיר שנלקח מרכב שניזוק וגם אם הוא זקוק לתיקון – יש דרך.

"המאגר לאוטובוסים ולמשאיות" מציע שירותי תיקון גירים ושיפוץ גירים לכל גיר אפשרי במשאית, באוטובוס או מיניבוס - ומכל סוג ומודל! החברה רוכשת מחברות הביטוח כלי רכב כבדים שניזוקו,משפצת ומתקנת אותם ומתאימה אותם לכלי הרכב המתאים. אתם מוזמנים למצוא גירים משופצים גם בחברות הענק "אגד", "מטרופולין" וכו'.

תיקון גירים

האם באוטובוס ישנו גיר שונה?

רבים טוענים כי באוטובוסים של חברת "מטרופולין" החלפת ההילוך נראית כאילו בוצעה בגיר רובוטי, לעומת האוטובוסים של חברת "אגד" ו"דן" בהם נראה כי ישנם גירים אוטומטיים.  בגלל הגירים השונים, נוסעים רבים באוטובוסים מעידים כי אפשר לשמוע את ההבדל באופן העברת ההילוכים. 

גם משאיות אשר נמצאות למשל במוסך משאיות הינן בעלות גיר שונה אם ואם הגיר מתקלקל – ניתן לתקנו ע"י תיקון גירים פשוט, אך כזה שצריך להתבצע ע"י מקצוענים.